REİKİ NEDİR?

Reiki, iyileştirici etkisi de bulunan bir stres azaltma ve dinlenme tekniğidir. İlhamını, içimizde dolaşan görünmez bir “yaşam gücü enerjisi” fikrinden alır. Eğer kişinin “yaşam gücü enerjisi” düşükse o kişi hasta olmaya ve streslenmeye; yüksekse de mutlu ve sağlıklı olmaya meyillidir.

REİKİ’NİN MUCİZEVİ ETKİLERİYLE TANIŞIN

Tedavi, kişiye onun içinde ve etrafında sıcaklık veren bir ışınım dolaşıyormuş hissi verir. Reiki, kişinin vücudunu, hislerini, zihnini ve ruhunu da içine alan rahatlama, huzur, güvenlik ve sıhhat hissi oluşumunu sağlar. Tedavi görenlerin birçoğu mucizevi etkilerle tanışmıştır.

HER YAŞTAN BİREYİN KULLANABİLECEĞİ BİR TEKNİK

Reiki, herkesin kullanabileceği basit, doğal ve güvenli bir manevi iyileşme ve kendini geliştirme metodudur. Bu mucizevi teknik, günümüze kadar farklı yaş ve çevrelerden gelen binlerce kişiye başarıyla öğretilmiştir. Ayrıca diğer tıbbi ve tedavisel tekniklerle birlikte kullanılarak yan etkilerden kurtulmayı sağladığı gözlemlenmiştir.

EĞİTİM SÜRECİ

Reiki yöntemini kullanmanın şaşırtıcı derecede basit olan yöntemi, öğrenciye özel olarak bir Reiki sınıfında aktarılır. Bu kabiliyet, bir Reiki ustası tarafından “uyumlanma” süreciyle öğretilir ve bu süreç sonrasında öğrenciye sağlığı iyileştirmeye ve yaşam kalitesini arttırmaya yarayacak sınırsız bir “yaşam gücü enerjisi” kaynağının kapıları açılır.

REİKİ’Yİ YAŞANTINIZA ENTEGRE EDİN

Reiki bir din değildir, yine de yaşamınızda başkalarına karşı armoniyi teşvik edecek biçimde davranmak ve bu tarz hareketler sergilemek önemlidir. Reiki doğal iyileşme uygulamasının kurucusu Mikao Usui, barışı ve armoniyi teşvik eden ve tüm kültürler için geçerli olan evrensel bir ahlak ideali tavsiye etmiştir.

REİKİ, BİREYDE SÜREKLİ VE MAKSİMUM GELİŞİM SAĞLAMAYI AMAÇLAR

Reiki tedavi enerjilerinin kalıcı etki gösterebilmesi için, kişi kendi tedavisine yardımcı olarak sorumluluk almalı ve iyileşmeye giden yolda bu tedavinin aktif bir parçası olmalıdır. Uygulamanın eksiksiz olarak tamamlanması için, kişi kendini gelişimine tamamen adamalıdır. İdealler, mutlu bir hayat yaşamak ve kendi içinde kıymetli değerleri uygulamaya koymak için bize yol gösteren rehberlerdir.

Bioenerjist Ruhsal ve Bedensel Terapi Uzmanı
Hipnoz Regresyon Bilinçaltı Dönüşüm Terapisti
Eğitimci Danışman / Alternatif Tıp Uzmanı
Yaşam Koçluğu Eğitmeni